Karamaden İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., ana faaliyet sahası 19 yıldır sınaî ve evsel ısınma amaçlı kömür üretim, ithalat ve pazarlama olan Karamaden gurubunun, başka alanlardaki işlere yönelmesinin aracıdır.

Bu çerçevede, beş yıl önce Cezayir piyasasına giren Karamaden, çeşitli taahhüt işleri üstlenmiş ve halen yerli ve yabancı ortaklarıyla birlikte önemli projelere teklifler vermektedir.
Devam eden işler :
- Konsorsiyum ortağı ile birlikte, Cezayir toplu konut idaresi OPGI’nin Oran kentinde 1440 konutluk bir toplu konut projesi % 90 seviyesinde bitirilmiştir.
- ArcelorMittal Annaba spa demir-çelik fabrikalarındaki, sinter tesisinin 2 adet baca gazı elektro filtrelerinin imalatı yapılarak, bir tanesinin montajı bitirilip işletmeye alınmış, ikinci ünitesinin ise montajı devam etmektedir.
- ArcelorMittal Annaba spa demir-çelik fabrikalarının ihtiyacı olan yedek parçaların imalatı ve teslimi halen devam etmektedir.

Teklif verilen işler :
- ArcelorMittal spa’nın Sıcak Sac Haddehanesi Rulo Konveyörü yenilenmesi ihalesine teklif verilmiş olup, ihale halen değerlendirme aşamasındadır.
- ArcelorMittal spa’nın 75 t/h kapasiteli buhar kazanı ihalesine Karamaden+Siterm (www.siterm.co) ortak girişimi olarak teklif verilmiş olup, ihale değerlendirme aşamasındadır.
- Cezayir’in fosfat ve demir cevheri madenlerini değerlendirmekle görevli kamu kuruluşu Ferphos spa’nın, Annaba limanında kurmayı tasarladığı 150.000 tonluk kapalı fosfat depolama ve gemi yükleme ihalesine Karamaden+Santek (www.santek.com.tr) ortak girişimi olarak teklif verilmiş, ihale kazanılmış, ancak genel ekonomik kriz nedeniyle proje ertelenmiştir.
- Ferphos spa’nın Bir El Ater kentindeki Djebel Onk fosfat zenginleştirme tesislerinin kapasitesi artırma projesi ihalesine Karamaden+Santek ortak girişimi olarak teklif verilmiş olup, ihale değerlendirme aşamasındadır.
- Ferphos spa’nın Tebessa vilayetindeki Bled El Hadba fosfat cevherinin zenginleştirilmesi için kurulması öngörülen 4 milyon ton ürün kapasiteli tesis ihalesine (Karamaden + Santek + Mekhanobr Engineering JSC (www.mekhanobr.com) ortak girişimi olarak teklif verilmiş olup, ihale halen değerlendirme aşamasındadır.